Göktürk Diş Temizleme

Göktürk Diş Temizleme, dişlerin sağlıklı bir şekilde tutulduğunu göstermek için yapılan bir işlemdir. Dişleri temizlemek özellikle diş sağlığının korunması açısından önemlidir. Dişlerimizin evde yaptığımız temizlikten daha fazla etkili olduğuna inanmayan kişiler olsa da şu bilinmelidir ki diş temizleme işlemi evde yapılan diş temizliğinden kesinlikle daha etkili bir yöntemdir.

Göktürk Diş Temizleme İşlemi

Göktürk Diş Temizleme İşlemi belirli aralıklarla her hastanın daha sağlıklı bir diş ve diş eti yapısına sahip olması için yapılmalıdır. Düzenli olarak temizlenmeyen dişler zamanla tekrardan kirli ve kötü bir görünüme sahip olur. Dişlerde oluşan kökenlerden dolayı çeşitli hastalıklara da yol açabilir. Diş temizleme sonrasında dişlerde kanama veya ağrı söz konusu olabilir. Bu durumda korkulacak bir şey yoktur ancak bu tür durumlarda kesinlikle doktora danışmak gerektiği için ileride problem ya da hastalık belirtileri ile karşılaşma ihtimalini en aza indirgemiş olursunuz.

Diş Temizleme Nedir?

Diş temizleme, dişlerin genellikle iç tarafında bulunan diş taşlarının temizlenmesi işlemidir. Genel olarak sigara kullanımı, çay ve kahve tüketimi sebebiyle dişlerde biriken diş taşları düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Bu temizlenme işlemi düzensiz olarak yapılmadığında ya da hiç uygulanmadığında hastaların dişlerinde rahatsız edici bir tortu bırakır ve hastanın dili dişlerine değdiği zaman kötü bir hissiyat alır.

Diş Temizliği Nasıl Yapılır?

Göktürk Diş Temizleme, uzman bir diş hekimi tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Evde yapılan diş temizliklerinden ekstra olarak dişlere detaylı bir muayene yapılması gerekmektedir. Diş temizliği işlemi dişlerin yüzeylerinde bulunan tartar ve plakların hekimler tarafından çeşitli alet ve gereçler kullanılarak hızlı bir biçimde temizlenmesi işlemidir. İşlem sonrasında dişler tertemiz ve pürüzsüz olur. Bu işlem yapılırken dişler zarar görmez ancak işlem sonrasında belli bir süre dişlerde sızlama ya da kamaşma söz konusu olabilir. İşlem gerçekleştikten genelde bir saatlik bir sürede hastaya aşırı sıcak ya da aşırı soğuk içeceklerden kaçınması, kesinlikle sigara içmemesi, yemek yememesi, eğer yemek zorundaysa da ılık ve sert olmayan bir yiyecek yemesi tavsiye edilmektedir.

Diş Temizleme Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Düşük sıcaklığa sahip bir kaynak kullanılmalıdır.
  • Bu işlem muhakkak uzman bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır.
  • Dişlerin temizliğinde, ayrıca diş etlerine ve diş dudaklarına da dikkat edilmelidir. Bu nedenle diş köpürmesi olan kişilerin mutlaka titiz bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Göktürk Diş Temizleme işlemi uzman olmayan biri tarafından uzmanlık gerektiren aletler kullanılarak yapılmaması gereken bir işlemdir. Şüphesiz ki bu işlem yapılırken dişler ciddi şekilde zarar görebilir ve hastanın istemediği yeni bir diş ve diş eti hastalığı meydana gelebilir.

Diş Temizleme İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş temizleme işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlemden sonra belirli bir süre boyunca hastanın aşırı sıcak ya da aşırı soğuk içecekler ve yiyecekler kullanmaması gerektiğidir. Hastanın aynı zamanda diş hekimi tarafından söylenen ve belirlenen süre zarfında sigara içmemesi gerekmektedir.

Eğer bu durumlara dikkat edilmezse diş ve diş etlerinde işlem sonrasında ortaya çıkacak hassasiyet daha yüksek olacağından hasta acı çekebilir, diş etleri zarar görebilir ve işlem yeni yapıldığında ağıza herhangi bir bakteri girmesi sonucunda diş etleri iltihaplanabilir. Diş temizleme işleminden memnun kalmayan hastalarımız Göktürk Diş Beyazlatma işlemini de tercih edebilmektedir.

Diş Taşı Temizliği Ne Kadar Sürer?

Diş taşı temizliği dişlerdeki tartarların derinliğine ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu işlem uygulanırken diş hekiminiz sadece dişlerinizi temizlemekle kalmadan ağzınızdaki tüm ağız içi bakımını da gerçekleştirir. Bu uygulama ortalama 20-25 dakika sürmektedir. Belirli durumlarda hastanın dişlerindeki deformasyon da göz önünde bulundurularak bu süre yaklaşık 1 saate kadar uzayabilmektedir.

Diş Temizleme İşlemi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Göktürk Diş Temizleme işlemi uzman doktorlarımız tarafından 6 ayda bir yapılması gereken bir işlem olarak önerilmektedir. Uzmanlarımız diş ve diş eti hastalarının durumlarına göre bu süreyi kontrol sonrasında vermektedir. Örnek vermek gerekirse sigara kullanımı olan hastalarımızın diş ve diş etleri sigara kullanmayan hastalarımızdan daha fazla ve daha hızlı bir şekilde temizleme öncesinde olduğu duruma geri döneceğinden bu durum sigara kullanmayan hastalarımızdan daha sık kliniğimizi ziyaret etmeleri tavsiyesini almalarına neden olacaktır. Aynı zamanda tükürük yapısı da bu sürenin saptanmasında belirleyici bir etkendir.

Write a Reply or Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Arayın!