kemerburgaz zirkonyum seramik
kemerburgaz diş

Zirkonyum Seramik Nedir?

Zirkonyum yaklaşık 50 yıldır tıp sektöründe kullanılmaktadır. Önceki yıllarda ortopedide kalça protezlerde kullanılan zirkonyum zaman içerisinde diş hekimlerinin ilgi alanına girmiştir. Biyolojik olarak uyumlu, sağlam, estetik ve güvenilir bir materyal olan zirkonyum diş hekimliğinde kronlar, köprüler, implantlar, post ve pivo uygulamarlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Zirkonyum günümüzde diş hekimliğinde alt yapı materyali olarak porselenin altında (Tabakalı teknik) ve monolitik olarak yalnızca zirkonyumdan oluşan iki farklı yöntem ile uygulanmaktadır.

Zirkonyum Kaplamaların Klasik Metal Altyapılı Kaplamalara Göre Farkı Nedir?

Klasik metal alt yapılı dişler gümüş rengi ve opak yapıda iken zirkonyum doğal diş renginde ve daha fazla ışık geçirgendir. Zirkonyum dişlerin iç yapısı beyaz renkte olduğu için daha estetik yapıdadır ve ışık geçirgenliği daha fazladır. Işık geçirgenliği ne kadar fazla ise kaplama o kadar estetik olmaktadır. Zirkonyum dişlerin bir başka avantajı klasik metal altyapılı dişlerin diş etinde oluşturduğu siyah yansımaya sebep olmamasıdır. Zirkonyum dişler klasik dişlere göre biyolojik olarak daha uyumludur ve alerjik bireylere özellikle önerilmektedir. Kemerburgaz zirkonyum seramik yaptırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir ya da kliniğimize gelebilirsiniz.

Nasıl Uygulanır? Ömrü Nedir? Pahalı Mıdır?

Zirkonyum uygulaması yapılabilmesi için dişlerin preparasyon yapılması yani kesilmesi gereklidir. Dişlerin çepeçevre etrafından ortalama 0.5-1.5 mm kesilmesi sonrası ölçü alınır ve zirkonyum uygulaması yapılır. Zirkonyum dişler uzun ömürlüdür, dişlerin kullanım ömürleri hastaların ağız bakımı ile doğru orantılıdır. Zirkonyum dişler maliyet olarak klasik metal alt yapılı dişlere göre daha pahalıdır.

Kemerburgaz Zirkonyum Seramik 

Kemeburgaz’da zirkonyum seramik yapacak klinik arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Uzman ekibimiz sizin için en doğru tedaviyi uygulayacaktır. Kaliteli hizmet, uygun fiyat politikamızla Kemerburgaz halkının sağlığını önemsiyoruz. Kemerburgaz zirkonyum seramik, Göktürk zirkonyum seramik ve daha bir çok alanda uzman ekibimizden randevu alabilirsiniz. Bizi Instagram’dan takip etmek ister misiniz?

Göktürk Zirkonyum Seramik

Göktürk zirkonyum seramik için hemen randevu almak için tıklayınız.

Şimdi Arayın!