kanal tedavisi kemerburgaz
kemerburgaz kanal tedavisi

Kanal Tedavisi

Endodonti, diş pulpası adını verdiğimiz dişin canlılığını sağlayan sinir ve damar paketlerinin bulunduğu bölgeye kadar ilerlemiş olan problemler ile ilgilenen ve tedavisini yapan diş hekimliği dalıdır. Çürük ya da travma gibi bir sebeple diş pulpası hasarlanmış ya da canlılığını tamamen yitirmiş olabilir. Bu durumda enfeksiyonu gidermek ve yayılımını önlemek amacıyla, doğru teşhis ve planlamayla bu dişlerin tedavisi yapılmalıdır. Eğer diş pulpası geri dönüşümsüz bir hasara uğramışsa, büyük bir kısmı dişin ağız içerisinde gözükmeyen kök kısmında yer alan bu doku uygun bir şekilde uzaklaştırılır, diş kanalları özel cihazlarla şekillendirilip dezenfektan solüsyonlarla temizlenir ve doku dostu bir materyalle sızdırmaz bir şekilde doldurulur. Geçmişte seanslarca süren ve korkulan bir tedavi yöntemi olan kanal tedavisi, teknolojinin gelişmesiyle günümüzde oldukça konforlu ve kısa süren bir tedavi haline gelmiştir. Dişin kanal sistemi karmaşık bir yapı olduğundan, ideal yapılamayan tedaviler başarısızlıkla sonuçlanabilir ve dişin kaybına neden olabilir. Bu sebeple kemerburgaz kanal tedavisi uzman hekimlerce gerçekleştirilmesi gerekir.

Hangi durumlarda kanal tedavisi gerekir?

-Diş pulpasına kadar ilerlemiş derin çürük varlığında,
-Diş pulpasının herhangi bir sebeple (yüksek dolgular, ileri derecede diş sıkma, kimyasal nedenler vb.) iltihaplanması durumunda,
-Travma sonucu diş canlılığını kaybetmişse ya da derin kırık meydana gelmişse,
-Yüksek derecede aşınma durumunda
-Protetik nedenler (diş boyunun artırılması gerektiğinde vs.)

Kanal tedavisinden sonra kaplama uygulanır mı?

Doğal olmayan hiçbir diş maddesine kesin bir süre verilemez. Ancak, kanal tedavisi sonrası dişlere iyi bakım yapılır, kanal uygulaması da uzman hekimce sorunsuz uygulanırsa uzun yıllar ağrı sızı olmadan kullanılabilir. Süreyi uzatan en önemli etken dişlerin fırçalanması. Bakteriler diş köklerini de etkiler ve sinir uçlarının kaybına sebebiyet verir. Kanal tedavisinin doğru yapıldığı bilinirse birçok işlem yapılabilir. Bunu anlamak için en az 6 ay kadar kanal tedavisi yaptırdığınız dişinizi analiz etmeniz gerekir. Şayet bu süre zarfında ağrı, şişme, iltihap gibi şikayetleriniz olmazsa kaplama işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Daha fazlası için bizi Instagram’dan takip edin.

Göktürk kanal tedavisi

Göktürk kanal tedavisi için kliniğimizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz. Alternatif olarak buradan randevu alabilirsiniz. Göktürk kanal tedavisi için uygun fiyat politikamız, uzman ekibimiz, hijyen kurallarına üst düzey önem verdiğimiz kliniğimiz ile size en iyi hizmeti vermek için hazırız.

Şimdi Arayın!