kemerburgaz implant
göktürk implant

İmplant Nedir? Nasıl Uygulanır?

İmplant; ağızda eksik dişlerin yerine çene kemiği içerisine yerleştirilen, diş kökünü taklit eden vidalardır. Bu vidaların üzerine yerleştirilen kaplama, köprü veya hareketli protezler ile eksik dişlerin yeri doldurulur. İmplant yapılacak hastanın genel sağlık durumu değerlendirilir ve muayenesi yapılır. Radyografik görüntüler ile kişinin kemiğinin implant için uygun olup olmadığı değerlendirilir. İmplant yapımına karar verdikten sonra lokal anestezi altında çene kemiğinde implantlar için yuvaları oluşturulur ve implantlar yerleştirilir. Kemerburgaz implant alanında alanında uzman hekimlerimizden randevu alın!

Nelere Dikkat Edilmeli? İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir? İmplant Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Kemerburgaz İmplant uygulaması kesinlikle alanında uzman hekimlere tarafından yapılması gereken çok önemli bir uygulamadır. Bu uygulamada en önemki husus implantı uygulayan hekimdir, uygulayan hekimin yanısıra implantın markası da önemlidir. Komşu dişler kesilerek köprü uygulaması ile karşılaştırıldığında; implant tedavisi ile komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmadan ağız içinde bulunan eksik diş tamamlanabilir. Ayrıca implant tedavileri sayesinde yeterli sayıda destek dişi bulunmadığı için hareketli protez kullanmak zorunda kalan hastalara sabit protezler uygulanabilir veya hareketli protezlerin altına implantlar yerleştirilerek hareketli protezler daha tutucu ve stabil bir hale getirilebilir. İşlem süresi, uygulanacak implant sayısına göre farklılık gösterebilir. Ortalama implant başı ortalama 20 dakika gibi bir uygulama süresi vardır. Dental implant Uyum Süreci Nasıldır? Ne Kadar Zamanda Dişler Tamamlanır? İmplant tedavi süresi hastalarda değişiklik gösterebilir. Bazı vakalarda aynı gün protez aşamasına geçilebildiği gibi bazı hastalarda da ek cerrahi işlemler sebebiyle uyum süreci yaşanabilir. Üst çenede ortalama 3 ay, alt çenede ise ortalama 2 aylık bir sürede implantların kemikle birleşmesi beklenir ve üzerlerine porselen kaplamalar yapılır. İnce veya yetersiz yükseklikte kemik varlığında ek işlemler uygulanmışsa bekleme süresi 6 aya kadar uzayabilir. Her Hastaya İmplant Tedavisi Uygulanabilir mi? Hangi Durumlarda İmplant Yapılmaz? Sigara Kullanan Kişiler Dental İmplant Yaptırabilir mi? Kontrol altında olmayan önemli bir sistemik hastalığı olan, radyoterapi veya yakın dönemde kemoterapi alan bireylerde yapılması sakıncalıdır. Cerrahın implant yapılması ön görülen her hastanın sağlık geçmişini bilmesi bu sebep ile önemli bir husustur. Bazı sistemik hastalıklar implant uygulamalarına engel olabilmektedir. Hekime sağlık durumunuz hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Yapılan birçok çalışmada sigaranın implant ile kemik bütünleşmesini engellediği kanıtlanmıştır. Sigara içen bireylerde, implantın düşme olasılığı normalden 2-3 kat daha yüksektir. Göktürk zirkonyum seramik makalemize bakmak ister misiniz?

İmplant Uygulanırken Ne Kadar Ağrı Hissedilir? İmplant Uygulaması Sonrası Ağrı Olur mu? Dental İmplantlar Uzun Ömürlü Müdür? Vücuda Zarar Verir mi? Uygulama Pahalı Mıdır?

Cerrahi bir işlem olan implant operasyonundan önce sadece işlem yapılacak bölge lokal anestezi yapılır. Üst düzeyde kaygısı olan hastalarda sedasyon (yarı baygınlık) da yapılabilmektedir. Bu sayede hasta operasyon süresince baygın olur ve sonrasında yapılan işlemi hatırlamaz. İşlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süreci atlatılır. İmplant işleminden sonra anestezinin etkisinin geçmesiyle yapılan cerrahi işleme bağlı olarak düşük dozda şişlik ve ağrı normaldir. İlk 24 saat içerisinde yapılan soğuk tampon yapılması ve ilaç kullanımıyla ağrı kontrol altına alınabilir. Doktorunuz bu süreci en konforlu şekilde atlatmanız için gerekli reçeteyi yazacaktır. İmplantlar genellike titanyumdan üretilmektedir. İnsan vücuduna uyumlu olan titanyum, herhangi bir alerji risk ve toksik barındırmayan metaldir. Dental implantın ömrü doğal dişler gibidir. Standart ağız ve diş bakımı iyi yapıldığı sürece çok uzun yıllar kullanılır. İmplant tedavi ücretleri kullanılan implant markasına göre değişkenlik gösterir. İmplant diş tedavisinin fiyatını öğrenmek için randevu alarak kliniğimize ulaşabilirsiniz, detaylı bir muayene sonrası oluşan maliyet sizinle paylaşılacaktır.

Göktürk İmplant

Göktürk implant yaptırmak için mutlaka uzman bir hekim bulmanız gerekiyor. İmplant uygulamaları uzman hekimler tarafından yapılabilen önemli bir uygulamadır. Göktürk bölgesinde ikamet eden hastalarımız için Göktürk implant uygulamalarında uzman ekibimizden randevu alabilirler. Hemen randevu almak için tıklayınız.

Şimdi Arayın!