Göktürk Diş Beyazlatma

Göktürk Diş Beyazlatma işlemi sizlerin dişlerini beyazlatmak için hizmetinizde. Beyaz dişler ile bembeyaz gülümsemeler sizler için artık hayal değil. İnsanların dişleri gün içerisinde yenilen ve içilen gıdalar yüzünden sararabilir. Ayrı olarak her insanın kendine has bir diş rengi vardır. Her ne olursa olsun dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız. Göktürk Diş Beyazlatma işlemi için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Göktürk Diş Beyazlatma Seçenekleri

Diş beyazlatma işleminde birden fazla seçenek mevcuttur. Bunlardan birincisi Ofis Tipi Beyazlatma denilen yöntemdir. Beyazlatma seçenekleri arasında en çok tercih edilen ve en doğru sonucun alındığı bir diş beyazlatma yöntemidir. Göktürk Diş Hekimi kliniğinde gerçekleştirilen Ofis Tipi Beyazlatma yöntemi en hızlı uygulanan diş beyazlatma işlemlerinden biridir. Bahsettiğimiz diğer Göktürk Diş Beyazlatma seçeneği ise Ev Tipi Beyazlatma ismi verilen bir beyazlatma yöntemidir. Bu yöntemde hasta için önceden belirlenen bir diş rengi vardır ve hastanın tarafından istenilen rengin seçilerek dişlere bu işlemin uygulanmasıyla sonuçlanır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis Tipi Diş Beyazlatma yönteminde Göktürk Diş Hekimi çalışanları beyazlatıcı peroksit oranı yüksek olan kalıcılığı daha uzun süre devam eden bir işlem yapar. Göktürk Diş Beyazlatma işlemine başlamadan önce dişlere uygulanması gereken işlemler vardır.

Öncelikle diş beyazlatma işlemi için kliniğimize başvuran hastalarımıza diş taşı temizliği yapılması gerekmektedir. Bu dişlerin beyazlatılması işleminin daha hızlı ve daha basit bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Bu işlemler yapılmadan önce ve işlemler gerçekleştirdikten sonra hastanın dişlerinin fotoğrafı çekilir ve renk tespiti yapılır. Seanslar genellikle 2 veya 3 seans olarak uygulanır. İşlemler yaklaşık 15’er dakika sürmektedir. Bu süre hastanın seçtiği diş beyazlatma uygulaması yöntemine ve yine hastanın seçtiği diş rengi seçeneğine göre değişmektedir.

İşlem yapılırken hastanın diş etlerinde herhangi bir deformasyon olmaması için Göktürk Diş Beyazlatma işlemi uygulanmadan önce diş etlerinin üzeri koruyucu bir bariyer ile kapatıldıktan sonra işleme başlanır. Beyazlatma jeli dişlere uygulandıktan sonra yukarıda da az önce bahsettiğimiz gibi 15 dakikalık bir işlem süreci başlar ve dişleriniz beyazlatılmaya başlar.

Seanslar arasında beyazlatılmış dişlerin herhangi bir zarar görmemesi için hastanın diş rengini etkileyen içeceklerden (çay, kola, kahve, şarap vb.) uzak durması gerekmektedir. Aynı zamanda sigara kullanımını da mümkün mertebede ertelemek işlemin yapılmasında herhangi bir sorun yaşanmasını engelleyecektir.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev Tipi Beyazlatma olarak adlandırılan ve daha az tercih edilen bir diş beyazlatma işlemi olan bu yöntem, yine hastanın dişlerindeki bir renk saptamasının yapılması sonrasında uygulanır. Bu yöntem uygulanırken “Karbamid Peroksit” içeren beyazlatma malzemeleri kullanılır. Bu yöntemde hasta, diş hekimi tarafından verilen ilacı diş hekiminin anlattığı şekilde genellikle günde 2 defa 2 hafta veya sadece geceleri yine 1-2 hafta olarak dişlerine uygular. Haftalık olarak diş hekimini ziyaret eden hasta işlemin nasıl sonuçlandığı konusunda bilgi alır ve herhangi bir sorunda diş hekimi olaya müdahale eder. Duruma göre yöntem değişikliği yapılarak yeni bir tedaviye başlanabilir.

Diş Beyazlatma Başarı Oranı

Diş beyazlatma işleminin başarı oranı, kullanılan prosedürün türüne ve dişlerinizin iyi durumda olup olmadığına bağlıdır.

Seçtiğiniz prosedür, sürecin ne kadar başarılı olacağını belirlemede önemlidir. Lazer tedavisi en etkili beyazlatma yöntemidir, ancak pahalı olabilir ve her zaman sigorta kapsamında olmayabilir. Bazı durumlarda diş hekimi bunun yerine reçetesiz satılan bir beyazlatma kiti önerebilir. Bu seçenek koyu renkli dişler için önerilmez çünkü uzun süre dayanmaz ve çok sık veya yanlış kullanıldığında diş minesine zarar verebilir. Bununla birlikte, dişleriniz başlangıçta çok koyu değilse ve özellikle ince veya kırılgansa, bu evde kendin yap tedavileriyle başlamak için iyi bir yoldur (eğer istekliyseniz).

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Dişler Ne Kadar Beyaz Kalır?

  • Diş beyazlatma, istenen sonuçları elde etmek için birden fazla seans gerektiren zaman alıcı bir işlemdir. Her seansta diş hekiminiz peroksit içeren diş macununu dişlerinize uygulayacak ve yaklaşık 15 dakika boyunca bekletecektir. Diş macununu kullanmanız gereken süre, elde etmek istediğiniz renk tonuna bağlı olarak değişecektir, ancak genellikle bir haftalık tedavi süresince her gün bir veya iki saat sürer.
  • Tedavi planınızı tamamladıktan ve sonuçlarınızdan memnun kaldıktan sonra, inci gibi beyazlarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır:
  • Günde iki kez florürlü diş macunu ile fırçalayın ve her yemekten sonra iyice durulayın
  • Günde en az bir kez gargara kullanın (gargara kullandıktan sonra fırçaladığınızdan emin olun)

Tedavi bittikten sonra dişlerinizin beyaz kalmasına yardımcı olmak için geceleri beyazlatıcı bir ağızlık kullanın. Beyazlatma hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bugün ofisimizle iletişime geçin.

Write a Reply or Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Arayın!